Inesoft Phone 4
by Atthead
Az Inesoft Phone 4 a Windows Mobile oprendszerű készülékek telefonos funkcióinak kibővítésére szolgál. 7 fő alkalmazás található ebben a programcsomagban:
Dialer (Tárcsázó),
SMS and Calls History (SMS és Híváslista),
Favorite numbers (Kedvenc számok),
Options (Általános beállítások)
A honlapról letölthető a program 14 napos teljes funkcionalitást kínáló próbaverziója. A 14 nap leteltével regisztráció szükséges, melynek ára 29,95 USD.
Telepítés után a Today Pluginek automatikusan kikerülnek a Today képernyőre, így a nem fogadott hívások, SMSek kijelzése (History), a beállítások (Options) és profilok (Profiler) kiválasztása azonnal kéznél van. A pluginek kijelzése állítható az Options-ben, a telepített programok megtalálhatók a Start/Programs/Inesoft Utils könyvtárban.
A nagy méretű gombok, ikonok segítségével könnyedén tárcsázhatóak a telefonszámok, és választhatóak ki a tennivalók: SMS küldés, hívásindítás, névjegy szerkesztése…
„T9” keresés
A Dialerben kereshetünk a névjegyek közt: amint a célszemély nevének tetszőleges darabját pötyögni kezded a billentyűzeten kilistázza az összes névjegyet amiben megtalálja a beütött karaktersort. A listán képpel (mint a fenti screenshotokon, a felső sorban) vagy névvel (ha nincs kép csatolva) mutatja a névjegyeket. Nem fér ki esetleg minden találat az elején, de ahogy egyre több karaktert beütsz, szűkül a találatok mennyisége természetesen. Ha megvan akit keresel, megérintve az ikonját az alsó képhez hasonló képernyőt látsz a telefonszámokkal és a hívásindítás/SMS küldés gombokkal. Magyar karakterek keresése is lehetséges, ezt az Options tárgyalásakor részletezem később.
Érdemes tudni: nem csak a név, hanem a munkahely (Company, Department), beosztás (Job Title), és a feljegyzések (Notes) mezőben is keres a program! Az ikonon viszont csak a nevet mutatja, így jöhetnek elő „rejtett” találatok is.
Megjelenítés
A névjegyekhez fényképeket rendelhetsz, (Lásd Address Book alkalmazás leírása) ami bejövő híváskor is megjelenik a képernyőn. Ezt a képet látod a fent említett kereséskor, valamint a kedvenc számoknál is. (Lufeig clean ROMjának használatakor kimenő hívásnál is láttam már ugyanezt a Caller ID képernyőt, de sima szerviz ROMnál ez nem működik nekem.)
Kapcsolt hívás jelzése
Miután tárcsázol és a hívott fél fogadja a hívást, vibráló jelzés adja tudtodra, hogy ideje lenne a füledhez emelni a telefonodat, addig lóbálhatod, ha gondolod… Dupla vibrálás jelzi, ha foglalt a hívott fél, ezek beállításáról később az Inesoft Options alkalmazásnál olvashatsz.
Hívóazonosítás
Bejövő híváskor a hívó fél legfontosabb adatait mutatja: név, nagyméretű kép, vagy ha nincs kép csatolva a névjegyhez, akkor a telefonszám látható.
Híváskezelés
A bejövő hívással, ha a Standard QVGA skint választod (lásd az Inesoft Options-ben később) a Caller ID képernyőn a következőt teheted (felső ikonsor): azonnali visszahívás, csengés némítása, kihangosítás, vagy SMS küldése, ha épp nem tudod felvenni a telefont. Ez utóbbi választásakor a hívás megszakad, az SMSt pedig egy előre általad elkészített listáról (templates) választhatod. (erről később az Options tárgyalásakor beszélünk.)
Az összes hívás, és a fogadott SMSek megjelenítésére szolgál. Színkódokkal és nyilakkal jelzi a hívások eredményét és irányát: Piros hívás: nem fogadott, narancssárga: fogadott, zöld szürke nyíllal: indított, sikertelen, zöld zöld nyíllal pedig indított sikeres hívást jelez. Lehet csoportosítani az adatokat a hívófél alapján, csak SMS-eket, csak hívásokat listázni, kiírja az egyes hívások hosszát is (a screenshoton nem látszik). A Report-ra kattintva az épp kiválasztott hívó kontakjait látod csak (Back visz vissza a teljes listához), erről statisztikákat is láthatsz (Menu/View Statistics) akár a napi, heti, kétheti, stb hívásmennyiségekről is, ha pedig személy épp nincs kiválasztva ugyanilyen statisztika jön az összes hívásról. Az SMS-ek szövegét elolvashatod a History ablakban, ha rájuk tappancsolsz, szép lassan görgeti a program, érintésre megállítja, majd folytatja a görgetést. A History ablakból indíthatsz hívást a zöld telefonikonnal, vagy küldhetsz SMSt az SMS ikonra nyomva egyet – ilyenkor az alapértelmezett SMS szerkesztő program nyílik meg, az Inesoftnak ilyen nincs a programjai közt.
Elkészítheted legkedvesebb ismerőseid listáját, ahány oldalnyit csak akarsz (…/Add Page), beállíthatod a megjelenített ikonok méretét (nagy vagy kicsi). Az üres helyeket megérintve választhatsz a névjegyeid közül, több telefonszám esetén egyet azokból is ki kell jelölnöd. A név, vagy a névjegyhez rendelt kép látszik majd, valamint a kiválasztott szám típusa, ha akarod (…/Show Phone type). Röviden megérintve az ikonokat a tárolt szám hívása indul. Hosszan megérintve az ikont egy lista tűnik fel: választhatsz másik típusú hívandó számot, küldhetsz SMSt, törölheted a kedvencedet (Clear), vagy rendelhetsz a névjegyhez Dialer gyorsbillentyűt (Dialer Button) is 1-9-ig. Ha gyorsbillentyűt választasz, a Dialerben a már kiosztott számokon a jobb alsó sarokban kis sárga jelzés látható. Ilyenkor ezt a billentyűt hosszan lenyomva a tárolt „kedvenc számod” hívod. A …/Show Dialer Button-t kapcsold be, ha szeretnéd kijelezni a kedvencek ikonján is a kiválasztott gyorsbillentyű számát.
Mik is a Profilok? Telefonos beállítások olyan gyűjteményei, melyekkel egyszerűen átállíthatod a készülékedet a különböző élethelyzetekhez alkalmazkodva: csengéstípus, csengéshangerő, rendszerhangerő (SMSek), emlékeztetők hangerejének átállítása (erről később), automatikus SMS válaszok küldése (pl:”moziban vagyok, utána visszahívlak” és nem veszed fel film közben…), hívásszűrés csoportok alapján, telefon, Bluetooth és Wifi antenna be/ki kapcsolása, mindez egyszerre megtehető egy profil aktiválásával.
A profilok időzített bekapcsolása is lehetséges, külön definiálhatsz munkanapokra illetve hétvégékre is ilyen időzítéseket.
Scheduler: Profilok időzítése, azaz az egyes profilok mikor kapcsolódjanak be automatikusan, ha ezt szeretnéd. Megadható hétköznapokra és hétvégére külön, ezeknél a napokat szabadon beállíthatod, azaz a Business days lehet akár csak a Kedd is. Az Add Schedule gombbal adhatod meg a profilindítás paramétereit, ha pedig egy már beállított Profilra tappancsolsz egyet akkor azt módosíthatod.
Current Profile: Az aktuális profilod kiválasztása, amit itt kiválasztasz, annak a beállításai azonnal érvényesülnek a készüléken
Profile Settings
Name: profil neve
Ring Type: csengéstípus
Use System(rendszerbeállítás megtartása),
Ring Once (egyszeri csengés),
Ring (csengés),
Increasing Ring (emelkedő hangerejű csengés),
Vibrate (vibrálás),
Vibrate then Ring (vibrálás aztán csengés),
Vibrate and Ring (vibrálás és csengés),
Vibrate and Increasing Ring (vibrálás és emelkedő hangerejű csengés),
Silent (néma mód)
Ring Volume: csengéshangerő
System Volume: rendszerhangerő (SMS jelzés)
Reminder Volume. nem fogadott hívásokra és olvasatlan SMSekre emlékeztetők hangereje
SMS Autoanswer: kiválaszthatsz a profilhoz egy automatikus SMSt az elkészítettek közül (lásd Options!). Ekkor a hívások nem csörögnek be, a hívók foglaltat hallanak és megkapják az SMSed, a hívásszűrés beállításaitól függetlenül!
Call Filter – hívásszűrés, amelyik csoport (category) ki van pipálva, az csengeni fog, amelyik nincs, arra az „Action for blocked calls” pontban beállítottak lesznek érvényesek. Az általad megadott csoportokon kívül ezek mindig szerepelnek:
Don’t change – változatlanul hagyja az előző profilban, vagy optionsban
beállítottakat
Enable All – minden csoport csörög
Disable All – Minden csoport blokkolva
Private(No Number) – letiltott számok
Unknown(No Entry) – ismeretlen, azaz névjegyeid közt nem szereplő
számok
Without Filter – a csoportokba nem rendezett számok
Phone
Don’t change: változatlanul hagyja az előző profilban, vagy külső programmal beállítottakat
Enable: bekapcsolás, ha előtte ki volt kapcsolva, és PIN van beállítva, akkor PIN kód bekéréssel
Disable. kikapcsolás
Bluetooth
Don’t change: változatlanul hagyja az előző profilban, vagy külső programmal beállítottakat
Disable. kikapcsolás
Wi-Fi
Don’t change: változatlanul hagyja az előző profilban, vagy külső programmal beállítottakat
Disable. kikapcsolás
Contacts (Address Book)
A névjegyek rendezgetésére szolgál: csatolhatsz képet, beírhatsz címeket, adatokat, változtathasz az adatmezők típusán. Itt hozhatsz létre hívócsoportokat is. A „T9” keresés itt is működik: a tárcsázón begépelt karakterek a névjegyek minden szöveges mezőjében keresésre kerülnek, a Dialerhez képest is pluszban az összes többi mezőben is: címek, email cím, stb, szóval ha valakinek csak az utcanévre emlékszel, ahol lakik, vagy arra, hogy jegyzetbe írtad, hogy „szép a szeme”, akkor is megtalálod amikor kijózanodtál.
Kép csatolása. Edit módban a bal felsó sarokban látható fejsziluettet megérintve egy kis képszerkesztőbe kerülsz, ahol kiválaszthatod és beállíthatod a megjeleníteni kívánt képet. Kép törlése a névjegyből: a szerkesztőben tappants a kukára: a kép nem törlődik a PDAról, csak a névjegyből.
Menü:
New Contact: új névjegy hozzáadása
Edit: Névjegy szerkesztése
Delete: Névjegy törlése
Set Contact Ringtone: egyéni csengőhang a névjegyhez
Beam: névjegy „elbeamelése”, elküldése
Make Appointment: találkozó létrehozása
Show only name: pipa: csak a nevet mutatja a listán, egyébként a telefonszámot is
Highlight found: pipa: kereséskor jelöli a talált betűket a neveken
1 line display: minden névjegy egy sor a listában
2 line with Picture: vagy két sor képpel
Show Phone Panel: History, Dialer, Favorites ikonok mutatása
Preview: A kijelölt névjegy több adatát mutatja egy kis ablakban
Sort By: sorrendbe rakás alapja
File As: tárolt név (ezt a névmezőkből képezi az Address Book)
Hide ABC Bar: billentyűzet rejtése – toolbarról is kapcsolható: ABC Bar
Big ABC Bar: billentyűzet mutatása - toolbarról is kapcsolható: ABC Bar
Tools
About: a program adatai
Register. Regisztrálod, ugye
Category List: kategóriák, hívócsoportok szerkesztése
Edit Contact Template: új névjegyek alapmezőinek meghatározása
Set Data Folder Location: adattároló mappa változtatása
Reindex Contacts: névjegyek újraindexálása: installálás után, névjegyek esetleges importja esetén javasolt, hogy kereshetőek legyenek a névjegyek!
Options: betűtípus kiválasztása
General Options: az Inesoft Options alkalmazás indul, lásd a részletes leírást lejjebb!
Exit: Address Book bezárása
Incoming Call – ha nem használsz profilokat, itt beállíthatod a hívásjellemzőket:
Ring Volume: csengéshangerő
Use System(rendszerbeállítás megtartása),
Ring Once (egyszeri csengés),
Ring (csengés),
Increasing Ring (emelkedő hangerejű csengés),
Vibrate (vibrálás),
Vibrate then Ring (vibrálás aztán csengés),
Vibrate and Ring (vibrálás és csengés),
Vibrate and Increasing Ring (vibrálás és emelkedő
hangerejű csengés),
Silent (néma mód)
Call Filter – hívásszűrés, amelyik csoport (category) ki van pipálva, az
csengeni fog, amelyik nincs, arra az „Action for blocked calls”
pontban beállítottak lesznek érvényesek. Az általad megadott
csoportokon kívül ezek mindig szerepelnek:
All Enable – minden csoport csörög
All Disable – Minden csoport blokkolva
Private(No Number) – letiltott számok
Unknown(No Entry) – ismeretlen, azaz névjegyeid közt nem szereplő
számok
Without Category – a csoportokba nem rendezett számok
Ringtones: csengőhangok – itt a csoportokhoz rendelhetsz külön
csengőhangokat. A legfelső, Default Ringtone lesz a
csengőhangja minden csoportnak, amihez nem rendelsz külön
csengőhangot.
Action for blocked calls: a blokkolt (szűrésnél nem kipipált) hívások
kezelése
Answer „Busy”: foglaltat jelez a hívónak
Don’t respond - with CID: nem csörög, de a képernyőn látod a hívást, a hívó azt hallja, hogy kicseng a telefonod.
Don’t respond – without CID: nem látod, nem hallod, hogy hívnak, csak a felső toolbaron a kis hívásikon mutatja, így ha közben megnyomod a híváslerakás gombot, akkor megszakítod a hívást akár véletlenül is. A hívásindítás gomb nem veszi fel a hívást.
Lock Caller ID screen:
ezt kipipálva bejövő hívásnál a Caller ID képernyőn a kezelőikonok – felvesz/lerak gomb, visszahívás, némítás, kihangosítás, SMS – le vannak zárva, egy kis iPhoneos csúszkával lehet feloldani őket a képernyő alján. A hardveres felvesz/lerak gombok természetesen működnek.
Caller ID Skin: a Caller ID képernyő kiválasztása, javaslom a Standard
QVGA-t alapnak.
Outgoing Call
Vibro when connected – pipa: amikor a hívott fél felveszi, vibrál egyet az
Omnia
Vibro when busy – pipa: ha foglalt, akit hívsz, duplán vibrál az Omnia
Vibro when Qtek 9100 – őszinte leszek, fogalmam sincs mi ez, írja meg aki tudja
SMS
SMS for Caller ID answer: Itt készíthetsz elő SMSeket azonnali
válaszküldésre, ha éppen nem tudod, vagy nem illik felvenni a telefonod, amikor hívnak.
Add contact name in incoming SMS. Pipa: a bejövő SMSekhez hozzárendeli a küldő nevét, ha a névjegyeid közt megtalálható
Other Settings
ABC bar language: a „T9” keresés alapja, a tárcsázó gombjaihoz rendelt karakterek beállítása. Magyar írásjelekhez a „Custom” kiválasztása kell, és a következő karakterláncot érdemes megadni:
ABC/\AáBC DEF/\DeéF GHI/\GHIí JKL/\JKL MNO/\MNOóöő PQRS/\PQRS TUV/\TuúüűV WXYZ/\WXYZ
Amit erről tudni kell: 8 csoport, space-szel elválasztva, 2 – 9 gombokhoz lehet ezeket rendelni. A „/\” jelpár (per + visszaper, vagy mi) bal oldalán levő karakterek látszanak a billentyűn, a jobb oldalán levők szerepelnek viszont a tényleges keresésben. Tehát ha lenyomod a 2 (ABC) gombot, a keresés az a-á-b-c karaktereket veszi majd figyelembe (kis és nagybetű nem számít!) a névjegyek kiválasztásakor.
Phone number format: beállíthatsz telefonszámformátumot
Screen OFF when talk: kikapcsolja a képernyőt beszélgetés közben
Feedback setup: tárcsázóban a billentyűk lenyomása milyen visszajelzést adjon
Reminder for missed calls: emlékeztető nem fogadott hívásokra és olvasatlan SMSekre
Enable: pipa, bekapcsolja
Reminder interval: milyen időközönként jelezzen a készülék: pl 5 percenként,
Reminder duration: mennyi időn keresztül jelezzen, azaz pölö 6 órán át jelezzen 5 percenként
Sound for call: a nem fogadott hívások emlékeztető hangja
Sound for SMS: az olvasatlan SMSek emlékeztető hangja
Vibro: vibráljon-é a jelzés
System Replace Extensions
itt kiválaszthatod, hogy mely Inesoft programokat szeretnéd használni az eredeti rendszerprogramok helyett. A Dialer kipipálása jelenti azt, hogy a hívásindító gomb lenyomására az Inesoft Dialer indul a default helyett.
Ha szeretnéd, kirakhatsz plugineket a Today képernyőre, amelyek mutatják a nem fogadott hívásokat, SMSeket, valamint lehetővé teszik a beállítások, Profilok gyors beállítását.
Alul pedig két fontos és szép színes gomb:
Backup Parameters: a beállítások elmentése fájlba
Restore Parameters: az elmentett beállítások visszatöltése